تبلیغات
فوتبال

زندگی نامه فرانک لمپارد

نام:فرانک جیمز لمپارد

تاریخ تولد:20ژوئن1978

مکان تولد:رامفورد منطقه ای در انگلستان

قد:6 فوت(183سانتی متر)

باشگاه فعلی:چلسی انگلستان

زمان پیوستن به چلسی: ژوئن2001

پست:هافبك هجومی

وزن : 90کیلو گرم

اولین بازی ملی : 10 اکتبر1999

خصوصیات: خوش خنده.اما كمی خشن 

وضعیت تاهل:متاهل.دارای یك فرزند دختربه نام لونا               

 

نام پدر لمپارد فرانک است واو نیز فوتبالیست بوده. دایی او هری رد نپ نیز ملی پوش سابق تیم ملی بود و اولین مربی بزرگی بود که فرانک را به تیم ملی کشورش تحمیل کرد .جیمی ردنپ پسردایی اوبازیکن اسطوره ای دهه90 لیورپول بود وسابقه 17 بازی ملی برای تیم ملی انگلیس را دارد.فرانک ازطرف روزنامه سان سوپرگل نام گرفته است.به او به خاطرسرعت وجنگدگی     بی نظیرش لقب یوزپلنگ بریتانیا دادند.                                               

لمپس اکنون 29 سال دارد وهمسراو(آلن ریوس) اهل ایالت خودمختار کاتالان است و یک دختر به نام لونا دارد.لمپارد تنها بازیکن تیم ملی انگلیس است که در مدرسه خصوصی درس خوانده است.فرانک لمپارد گفته اگر فوتبالیست نمی شدشانس خود را در وکالت امتحان می کرد.                                                                                                                                                                                  افتخارات فرانک لمپارد

او فوتبال خود را با باشگاه وستهام یونایتد همراه با دوست صمیمی خود جو كول آغاز كرد.(در سال 1996)

او به طور قرضی یكسال بعد به تیم سوانسی سیتی فرستاده شد.(1997/98 )
او توانست در دوفصل(1998/1999)در 64مسابقه ای كه انجام داد 23گل بزند كه برای یك هافبك آمار خیلی خوبی است.
او پس از بازیهای تماشایی در وستهام توانست نظر باشگاههای بزرگی را نظیر چلسی به خود جذب كند كه رقم میلیونی چلسی به هیچ وجه قابل رد كردن نبود .او در ازای11میلیون پوند به آبی پوشان پایتخت پیوست.
دوران طلایی لمپارد در چلسی در حال رقم خوردن بود.او توانست در 37بازی اول خود با شیرهای آبی 5گل بزند.
او در دومین سال حضور خود در چلسی توانست برای بار چهارم به جام یوفا برود.
لمپارد توانست در سال 2003بهترین بازیكن ماههای سپتامبر و اكتبر اروپا شود.در سال 2004برترین بازیكن انگلستان شناخته شدوی در سال 2005یازدهمین هافبك برتر تاریخ انگلستان انتخاب شد.
او در فصل 2004.2005توانست در 38بازی 19گل بزند كه حكایت از گلزنی اومی كند.
فرانك توانست در آن سال از طرف سایتهای خبری و سایت یوفا برترین بازیكن اروپا انتخاب شد
او توانست در سال2005 بهترین بازیكن انگلستان شود.
او در سال2005یك ركورد هم گذاشت ركورد بیشترین تعداد انتخاب شدن بهترین بازیكن انگلستان و لیگ برتر:164بار.
و بالاخره او در پایان سال 2005 به عنوان دومین هافبك برتر جهان انتخاب گردید.

 

لمپارد دروستهام و سوانسی سیتی

لمپارد ازوستهام شکوفا شد درست درزمانی که  پدرش کمک مربی این تیم بود.لمپارد درژوئن

۱۹۹۴راهی آکادمی باشگاه شدوبه طور رسمی اول جولای۱۹۹۵ به عضو یت تیم حرفه ای وستهام درآمد.لمپ در اکتبر  ۱۹۹۵به طور قرضی راهی تیم دسته دومی سوانسی سیتی شد و اولین تجربه لیگی رادرلباس این تیم ومقابل برادفوردسیتی تجربه کرد. لمپارد درادامه 9 بازی دیگربرای سوانسی انجام داد.اسطوره چلسی به طورکلی یک گل به ثمر رساند و درادامه به وستهام بازگشت. شروع دوباره وی با پیراهن چكش ها در ۳۱ ژانویه ۱۹۹۶ رقم خورد؛ هر چند یك تراژدی بزرگ در انتظارش بود. پای راست وی در بازی روز ۱۵ مارس ۱۹۹۷ مقابل آستون ویلا شكست. این آسیب دیدگی به فصل فرانك خاتمه داد. اولین گل لمپارد برای وستهام در فصل ۱۹۹۸ ـ ۱۹۹۷ به ثمر رسید. این گل به پیروزی باشگاه در بازی خارج از خانه مقابل بارنزلی كمك شایانی نمود. در همان سال او به عنوان كاپیتان وستهام، جام حذفی جوانان را فتح كرد.

         

                                                                              اولین بازی ملی

لمپارد روز ۱۳ نوامبر ۱۹۹۷ مقابل یونان اولین بازی ملی خود را با پیراهن تیم زیر ۲۱ سال بریتانیا تجربه كرد. فصل ۱۹۹۹ ـ ۱۹۹۸ برای فرانكی خاطره انگیز بود؛چرا كه سرانجام جای ثابتی در تركیب وستهام یافت. لمپ حتی یك مسابقه تیم را هم از دست نداد و باشگاه با كمك او به رتبه پنجم جدول تكیه زد.دوران درخشان وی با دعوت شدن به تیم ملی بزرگسالان، تكمیل شد. آن بازی روز ۱۰ اكتبر ۱۹۹۹ در ساندرلند مقابل بلژیك انجام گرفت؛ با این حال او در یورو ۲۰۰۰ حضور نیافت.

لمپارد به عنوان كاپیتان، تیم جوانان انگلستان را در رقابت های قهرمانی اروپا همراهی كرد. آخرین حضور فرانك در این تیم ژوئن ۲۰۰۰ در بازی بیرون از خانه مقابل اسلواكی رقم خورد. لمپارد در وستهام با ۱۸۷ حضور، ۳۹ گل به ثمر رساند.لمپارد با وجود آنكه با ۶ سال حضور از اعضای قدیمی تیم محسوب می شد اما غالباً جای ثابتی در تركیب تیم نمی یافت.

وقتی ردنپ دایی او نیز از تیم وستهام جدا شد ، دیگر عملاً جایی برای فرانكی محبوب نیز باقی نماند. با آنكه آستون ویلا به جذب وی علاقه نشان داد اما ترجیح داد در لندن مانده و چلسی را برگزیند.

                                                                                    دوران شکوفایی

فرانك رسماً ۱۵ می ۲۰۰۱ با مبلغ ۱۱ میلیون پوند راهی آبی های شهر لندن شد. او یكی از اولین خریدهای رانیه ری مربی قبلی باشگاه بود و در ۲ فصل ابتدایی به خاطر مشكلات قرارداد و حضور پدیده ای چون زولا كمتر مجال خودنمایی یافت اما وقتی در سال سوم رومن آبراموویچ از راه رسید اوضاع برای وی بهتر شد. وی به عضو ثابت ستارگان چلسی تبدیل شد و هواداران با تمام وجود دوستش داشتند. اولین شروع پسر جوان با چلسی، در بازی های پیش فصل مقابل لیتون اورینت رقم خورد. او اولین گلش را در بازی بعدی پیش فصل به ثمر رساند و یكی از ۷ گل تیمش را وارد دروازه نورثهمپتون تاون كرد.

شروع او با چلسی در لیگ برتر، روز ۱۹ آگوست ۲۰۰۱ در جریان تساوی یك بر یك مقابل نیوكاسل شكل گرفت؛ با این حال در چهارمین حضور رسمی با پیراهن آبی ها از بازی اخراج شد. وی به سبب یك خطای وحشتناك در دربی لندن مقابل تاتنهام، تنها اخراج آن فصل را تجربه كرد. فرانك ۷ گل در تمامی مسابقات آن فصل به ثمر رساند. لمپارد بار دیگر یك رقابت مهم ملی را از دست داد چون نام او در لیست ۲۳ نفره تیم ملی جهت حضور در جام جهانی جای نگرفت. وی فصل بعد در چلسی تبدیل به مهره ای انكارناپذیر شد؛ ۸ گل و رساندن چلسی به مقام چهارم لیگ برتر دستاورد آن فصل فرانكی محسوب می شد. لمپارد برای اولین بار فرصت حضور در لیگ قهرمانان را به دست آورد.

                                                                            فصل رویائی

در فصل ۲۰۰۴ او برای بازی دوستانه تیم ملی مقابل كرواسی در روز ۲۰ آگوست به اردو فراخوانده شد. این بازی با حساب ۳ بر یك به سود انگلیسی ها خاتمه یافت و زننده یكی از گل ها فرانك لمپارد نام داشت. این بازیكن در سپتامبر ۲۰۰۳ به عنوان بازیكن برتر ماه انگلستان شناخته شد و ماه بعد عنوان بازیكن منتخب هواداران را به دست آورد. او و چلسی تا مرحله نیمه نهایی لیگ قهرمانان راه یافتند. لمپارد در این بازی ها ۴ گل در ۵ بازی به ثمر رساند.

در لیگ برتر آنها پشت سر آرسنال در رتبه دوم جای گرفتند. لمپارد با ارائه درخشان ترین نمایش ها تبدیل به عضو كلیدی تیم شد.سرانجام اولین تورنمنت بزرگ فرانكی فرا رسید. انگلستان همراه با او به مرحله یك چهارم نهایی لیگ قهرمانان راه یافت. لمپارد ۳ گل به ثمر رساند و در تیم منتخب جام جای گرفت. با بازنشستگی اسكولز از تیم ملی، لمپارد تبدیل به مهره ای ثابت در تركیب تیم ملی انگلستان شد.

در ۳ فصل پیش كه یكی از درخشان ترین دوران چلسی رقم زده شد، لمپارد نقش ویژه ای داشت. او در هر ۳۸ بازی لیگ برتر حاضر شد و ۱۳ گل به ثمر رساند. این تعداد گل برای یك هافبك فوق العاده بود. همین گل ها بخشی از جریان اولین قهرمانی چلسی پس از ۵۰ سال را شكل داد. در ادامه، لمپارد از طرف كارلوس آلبرتوپریه را و یوهان كرایف بهترین هافبك جهان نام گرفت و جایزه بازیكن سال فوتبال انگلستان را دریافت نمود.

او از سوی هر ۲ اتحادیه بازیكنان و نویسندگان فوتبال انگلستان این عنوان را كسب كرد. وی شم گلزنی فوق العاده ای دارد و به عنوان یك هافبك، بیش از حد معمول گلزنی می كند. لمپارد هم اكنون یكی از گلزنان برتر لیگ برتر محسوب می شود.

                   

مورینیو:لمپارد بهترین بازیکن جهان است.

 

خوزه مورینیو، سرمربی چلسی یك بار در مصاحبه با كیكر لمپارد را بهترین بازیكن جهان دانست. «لمپارد برترین بازیكن جهان است. گل های او، بهتیم ملی انگلستان جهت حضور در جام جهانی ۲۰۰۶ كمك شایانی نمود. در سپتامبر ۲۰۰۵ لمپارد عضوی از تیم رؤیایی فیفا و در زمستان نیز نام وی پس از رونالدینیو به عنوان دومین بازیكن برتر جهان شناخته شد. او در انتخابات مرد سال فوتبال اروپا نیز در رتبه سوم جای گرفت. لمپارد صاحب ركورد بیشترین بازی پیاپی در لیگ برتر است. او از ۱۳ اكتبر ۲۰۰۱ تا ۲۶ نوامبر ۲۰۰۵ ، ۱۵۹ بازی پیاپی را در لیگ برتر تجربه و ركود دیوید جیمز را شكست. البته این رکورد ممکن است تا یک ماه دیگر توسط دیوید جیمز شکسته شود.ازاین 10۱گل لمپارد66گل در لیگ برتر.9گل درجام اتحادیه.

13گل درجام حذفی و13گل ذرلیگ قهرمانان به ثمر رسانده است که حاصل 243 بازی درلیگ برتر.13بازی دز جام اتحادیه.28 بازی در جام حذفی .53 بازی در لیگ قهرمانان      جمعا 330 بازی برای چلسی بوده است.آمار کلی بازی های لمپارد

Club

Season

Comp.

Apps

Goals

 

 

 

(as sub)

 

Chelsea

Jul-06

League

36  (1)

11

 

 

FA Cup

7  (0)

6

 

 

League Cup

3  (3)

3

 

 

Euro Cups

11  (0)

1

Chelsea

Jun-05

League

35  (0)

16

 

 

FA Cup

4  (1)

2

 

 

League Cup

0  (1)

0

 

 

Euro Cups

8  (0)

2

Chelsea

May-04

League

38  (0)

13

 

 

FA Cup

0  (2)

0

 

 

League Cup

3  (3)

2

 

 

Euro Cups

12  (0)

4

Chelsea

Apr-03

League

38  (0)

10

 

 

FA Cup

4  (0)

1

 

 

League Cup

1  (1)

0

 

 

Euro Cups

13  (1)

4

Chelsea

Mar-02

League

37  (1)

6

 

 

FA Cup

5  (0)

1

 

 

League Cup

3  (0)

0

 

 

Euro Cups

1  (1)

1

Chelsea

Feb-01

League

34  (3)

5

 

 

FA Cup

7  (1)

1

 

 

League Cup

4  (0)

0

 

 

Euro Cups

4  (0)

1

 

آمار این فصل لمپارد:                                                                        

 

 

 

Competition

Apps

Goals

Yellow

Red

 

(as sub)

 

Cards

Cards

League

15  (0)

5

4

0

League Cup

2  (0)

4

0

0

Euro Cups

4  (0)

0

0

0

عناوینی که لمپارد در وستهام وچلسی به دست آورد : قهرمانی باوستهام درجام یوفا درسال 1999

 

قهرمانی با چلسی در لیگ برتر در 2فصل متوالی(2005-2004)و(2006-2005)

فاتح دوجام اتحادیه یا لیگ کاپ در دو فصل 2005 و2007باچلسی

فاتح جام حذفی درسال2007 وفاتح جام خیریه در سال 2005 به همراه تیم چلسی
.:: آخرین مطالب ::.

» کوتاه درباره فوتبال ( سه شنبه 8 اسفند 1391 )
» گل از وسط زمین ( سه شنبه 8 اسفند 1391 )
» جادوی مسعود شجاعی در لالیگا ( سه شنبه 8 اسفند 1391 )
» گل های الکلاسیکو ( سه شنبه 8 اسفند 1391 )
» دریبل های زیبای فوتبال ( سه شنبه 8 اسفند 1391 )
» بمبارن وسط زمین فوتبال ( سه شنبه 8 اسفند 1391 )
» فیلم خنده دار فوتبال ( سه شنبه 8 اسفند 1391 )
» زندگی نامه په په ( سه شنبه 8 اسفند 1391 )
» زندگی نامه مسی ( شنبه 5 اسفند 1391 )
» زندگی نامه کریستین رونالدو ( جمعه 4 اسفند 1391 )
» زندگی نامه داوید ویا ( سه شنبه 1 اسفند 1391 )
» زندگی نامه کارلوس توز ( سه شنبه 1 اسفند 1391 )
» زندگی نامه مسوت اوزیل ( سه شنبه 1 اسفند 1391 )
» زندگی نامه فرانک لمپارد ( سه شنبه 1 اسفند 1391 )
» زندگی نامه کارلوس پویول ( سه شنبه 1 اسفند 1391 )